Ogrzewacze do pojazdów

Jest to system służący do ogrzewania silnika i wnętrza samochodu, który w danym momencie nie jest używany i wystawiony jest na działanie niskich temperatur oraz opadów atmosferycznych.

Silniki samochodów stojących na mrozie, szczególnie te Diesla, dość często sprawiają problemy podczas rozruchu, a niejednokrotnie przy bardzo niskich temperaturach w ogóle nie dają się odpalić. Postojowe, elektryczne ogrzewanie silnika DEFA podgrzeje silnik do temperatury ok +30°C. Dzięki temu silnik uruchamiany jest w warunkach podobnych do tych panujących przeciętnie latem. Nie jest on gorący, rozgrzany do temperatury roboczej, ale wystarczająco ciepły, aby nie sprawiał problemów.

Oprócz ogrzewania silnika dostępne jest również ogrzewanie wnętrza pojazdu. Dzięki temu samochód jest wystarczająco rozgrzany, aby roztopił się śnieg i lód zalegające na karoserii i szybach. Ogrzewacz montowany jest w takim miejscu, aby był możliwy swobodny wlot i wylot powietrza. To zazwyczaj prawa strona w miejscu pasażera, gdzie znajduje się najwięcej miejsca i nie ma znaczenia, czy urządzenie montowane jest w pionie czy poziomie.

Ważne jest, aby w pełni naładować akumulator tak często, jak to możliwe, pomoże to uniknąć utleniania akumulatora, wydłuży jego trwałość i zapewni gotowość pojazdu do użycia. Calix posiada szeroką gamę nowoczesnych i łatwych w instalacji ładowarek dla wszystkich pojazdów osobowych zarówno na 12 V, jak i na 24 V- dla pojazdów o większym zapotrzebowaniu mocy.

Używamy plików cookies,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.