Ładowarki akumulatorów

Zaawansowane rozwiązania elektroniczne stosowane w dzisiejszych pojazdach potrzebują odpowiedniego zasilania nawet w czasie gdy silnik jest wyłączony, dlatego bardzo ważnym jest utrzymanie akumulatora odpowiednio naładowanego.

Coraz bardziej powszechną w pojazdach jest też funkcja start/stop – przyjazna dla środowiska, wpływająca negatywnie na żywotność akumulatora. Negatywny wpływ ma też użytkowanie zwykłego ogrzewania w czasie postojów oraz pokonywanie krótkich dystansów, które nie pozwalają na kompletne doładowanie akumulatora. Cięższe pojazdy takie jak ciężarówki, autobusy, maszyny budowlane, i pojazdy ratownicze, są wyposażone w sprzęt, który wymaga dużej ilości mocy, co znacznie obciąża akumulator. Krótkie dystanse w połączeniu z częstymi przystankami oraz zużyciem mocy przez dodatkowe sprzęty na pokładzie, takie jak; windy załadowcze, oświetlenie czy systemy informacji pasażerskiej w autobusach stanowią zagrożenie dla żywotności akumulatora pojazdu.

Ważne jest, aby w pełni naładować akumulator tak często, jak to możliwe, pomoże to uniknąć utleniania akumulatora, wydłuży jego trwałość i zapewni gotowość pojazdu do użycia. Calix posiada szeroką gamę nowoczesnych i łatwych w instalacji ładowarek dla wszystkich pojazdów osobowych zarówno na 12 V, jak i na 24 V- dla pojazdów o większym zapotrzebowaniu mocy.

Używamy plików cookies,

by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.